Tanuljunk Magyarországtól!
A magyar kormány példája tanulságos lehet az önállóságot kereső új politikai erők számára. Politikájuk magában foglalja a távolmaradást más kultúráktól, valamint az önazonosság hangsúlyozását és védelmét.
A Szarmat tíznél is több nukleáris robbanófejet képes hordozni, és több ezer kilométerre lévő célpontokat képes elérni az Egyesült Államokban vagy Európában.
Oroszország bejelentette, hogy őszig felállítja a nemrég tesztelt Szarmat interkontinentális ballisztikus rakétáit, amelyek képesek nukleáris csapást mérni az Egyesült Államokra – számol be az Euronews a Reuters híre alapján. A cél azért is ambiciózus, mivel Moszkva csak szerdán számolt be az első tesztről, és nyugati katonai szakértők szerint többre lesz szükség, mielőtt a rakéta bevethető lesz.
A sikeres teszt komoly gondolkodnivalót ad azoknak, akik agresszívan fenyegetik országát”
– jelentette be szerdán Putyin orosz elnök.
A Szarmat tíznél is több nukleáris robbanófejet képes hordozni, és több ezer kilométerre lévő célpontokat képes elérni az Egyesült Államokban vagy Európában. A rakétákat a Moszkvától mintegy 3 ezer km-re keletre fekvő szibériai Krasznojarszk régióban telepítenék. Ugyanazokon a helyeken és ugyanazokban a silókban helyeznék el őket, mint a szovjet korabeli Vojevoda rakétákat, amelyeket leváltanak, és ezzel hatalmas erőforrásokat és időt takarítanak meg.
A nukleáris tölteket szállítani képes rakéták telepítésével Moszkva szintet lépett, hiszen eddig csak verbális fenyegetéseket küldött. Finnországgal és Svédországgal szemben például többször is súlyos következményeket helyezett kilátásba, ha csatlakozni akarnának a NATO-hoz, ez esetben, mint mondták, kénytelenek lennének saját intézkedésekkel helyreállítani az egyensúlyt.
(Nyitókép: YouTube)